(ВИДЕО):Незадоволни фанови го каменуваа автобусот на бразилската фудбалска репрезентација

- Спорт
170

Бразилски навивачи го каменуваа автобусот со кој фудбалската репрезентација се врати во земјата по настапот на Светското прванство во Русија.

Бразил беше елиминиран од Белгија во четвртфиналето, a за дел од фановите на тимот тоа очигледно не е прифатливо.

На видеото може јасно да се види  како навивачите го сопираат  автобусот и  фрлаат камења и други предмети, а потоа полицијата реагира и ги растерува незадоволни фанови.

Бразилските медиуми објавија дека за време на каменувањето на автобусот, за среќа никој не е повреден.

 

 

Strugaonline

Facebook Коментари