Женската ракометна репрезентација на Македонија меѓу селекциите кои ќе играат за пласман на шампионатот

- Спорт
94

Женската ракометна  репрезентација на Македонија победи во сите три натпревари во квалификациите за баражот за Светското првенство во Јапонија и успеа да се најде меѓу селекциите кои ќе играат за пласман на шампионатот.

Овие резултати предизвикаа голема радост кај љубителите на ракометот посебно ако се земе во предвид дека во женска конкуренција, одамна немало ваков успех за нашата земја.

Нашите ракометарки  во три дена ги совладаа селекциите на Азербејџан, Исланд и Турција и сосема заслужено славеа.

Strugaonline

фото: 24rakomet.mk

 

Facebook Коментари