14 годишно девојче од Лабуништа починало на пат кон Ургентниот Центар во Скопје

- Локални, Хроника
1782

Рано утрово, во 06:30 часот, во ОВР Струга, пријавено е дека во Општата болница во Струга е донесено 14-годишно девојче во тешка здравствена состојба.

– 49-годишниот Н.Т. од струшкото село Лабуништа, во тешка здравствена состојба ја донел својата 14-годишна ќерка. Истата, на пат за Ургентниот Центар во Скопје, починала. По барање на надлежен Јавен обвинител, ќе биде извршена обдукција, информираат од СВР Охрид.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари