Албански државјанин донесен во струшката болница без знаци на живот

- Локални, Хроника
351


На 30.07.2019 година во 00.10 часот, од Итната медицинска помош, на интерното одделение во Општата болница во Струга, без знаци на живот бил пренесен Ф.С.(73) од Тирана, Република Албанија. Врз неговото тело, по извршен лекарски преглед, не биле забележани траги на насилство.

Извор: СВР Охрид

фото: aрхива

Facebook Коментари