Денеска РК „Струга“ на домашен терен игра со РК „Борец“

- Локални, Спорт
156

Денеска во 18:00 часот во спортскиот центар „Тими“ во Струга, во рамките на Супер-лигата ќе се одигра натпреварот помеѓу РК Струга и РК Борец.

Бидете дел од публиката и со аплаузи изразете ја својата поддршка за нашите ракометари и мотивирајте ги да стигнат до нова победа.

Инаку, што се однесува до денешните ракометни натпревари, пионерите на РК Струга постигнаа убедлива победа над тимот на РК „Сани“ со резултат 8:27.

Утре, со почеток во 13:30 часот младинците на РК Струга спортски ќе се пресметаат со РК Металург Јуниор.

Strugaonline

фото: архива

 

Facebook Коментари