Два натпревари на домашен терен-ЖКК Струга 2009 со минимален пораз и убедлива победа над Шкупи

- Локални, Спорт
74

ЖКК Струга 2009 вчера на домашен терен одигра два натпревари со тимот на Шкупи.

Во заостанат натпревар од тртото коло кошаркарките на Шкупи славеа минимално со 60:59 (12:13;11:20;17:05;13:15 , продолжение  07:06). Најдобри стрелци во нашата екипа беа: Укоска 18, Модева 15, Зендели постигна 12 погодоци, а кај Шкупи најдобра беше Конјушка со 36 погодоци.

Во натпревар од 10-то коло Струга 2009 постигна победа над Шкупи со резултат 67: 38. (27:09;17:10;12:11;11:08). Најдобри срелци во нашата екипа беа: Пешиноска со 14 погодоци, Укоска со 10 погодици, Попоска постигна 8, Модева 6, Филоска 5. Кај Шкупи Салиу и Долани постигнаа по 8 погодоци.

Strugaonline

Facebook Коментари