Двајца стружани извршиле четири тешки кражби во Охрид

- Локални, Хроника
280

Поради постоење основи на сомнение за сторени четири казнени дела „тешка кражба“, СВР Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против две лица од Струга.

– 27-годишните С.О. и П.С., двајцата од Струга, во текот на минатиот и почетокот на овој месец, со подесен алат и физичка сила провалиле во продавница, бутик и сендвичара на подрачјето на Охрид од каде одзеле каса, пари, лап топ компјутер, мобилен телефон, фотоапарат и други предмети. Со извршувањето на казнените дела, пријавените предизвикале материјална штета и се стекнале со противправна имотна корист од  22.500 денари, информираат од СВР Охрид.

Извор: СВР Охрид

фото: архива

Strugaonline

Facebook Коментари