Езерото зеде уште една жртва, се удави машко лице кај населбата Далјан

- Локални, Хроника
433

Машко лице настрада во водите на Охридското Езеро, денес, нешто после 13:00 часот.

Од СВР Охрид за ОхридПрес ја потврдиле информацијата и додале дека немилиот настан се случил во непосредна близина на хотелот „Магнус“.

Веќе извршен увид, а повеќе информации се очекуваат во текот на утрешниот ден.

Извор: ОхридПрес

фото: архива

Facebook Коментари