ФК „Караорман“ славеше против „Октиси“ во првото пролетно коло

- Локални, Спорт
145

Во првото пролетно коло од Третата машка фудбалска лига „Југозапад“ екипаа на ФК „Караорман“ славеше против екипата на ФК „Октиси“ со резултат 2:1. Стрелци во редовите на „Караорман“ беа Келешоски и Волчески. На полувреме резултатот беше 1:1.

Strugaonline

фото: ФК Караорман

 

Facebook Коментари