Ѓоко Танески, „Камелеон“ и Ефто Пупиноски ќе пеат во Охрид за Нова година

- Забава, Локални
233

На Градскиот плоштад во Охрид и оваа година ќе биде организиран заеднички дочек на Новата година. За забавата ќе се погрижат охридските музичари Ѓоко Танески, бендот Камелеон и Ефто Пупиноски.-информираат од Општина Охрид.

Од таму додаваат дека во тек е организацијата на  забавен програм кој ќе трае од 01.01 – 20.01.2020 година, каде превидено е на Градскиот плоштад да настапат повеќе домашни и странски звучни имиња.

Strugaonline

Facebook Коментари