Кадетите на РК Струга го освоија второто место, Мечкароски е најдобар стрелец, двајца стружани во ALL STAR тимот

- Локални, Спорт
170

Во финалето од  Фајнл-фор турнирот во кадетската машка лига, кадетите на РК Струга го освоија второто место.  Филип Мечкароски беше избран за најдобар стрелец, додека Бобан Мечкароски беше избран за најдобар десен бек, а Јован Петрески најдобро десно крило во all star екипата .

,,РК Струга и овие момци повторно докажаа дека Струга продолжува да биде расадник на ракометни таленти. Ова е СТРУГА, ова се деца стружани и нема да застанеме тука. До следна година момци .,,-велат од РК Струга.

Strugaonline

Facebook Коментари