Кражба во црквата „Св. Недела“ во струшкото село Драслајца

- Локални, Хроника
421

Во текот на вчерашнито ден, во Полициската станица во Струга било пријавено дека во периодот од 15:00 до 17:00 часот, во црквата „Св. Недела“ во струшкото село Драслајца, непознат сторител извршил кражба при што одзел пари.

– Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот, информираат од СВР Охрид.

Извор: СВР Охрид

фото: архива

Facebook Коментари