Кривична пријава за охриѓанец, силувал 39-годишна сограѓанка

- Локални, Хроника
215

СВР Охрид, поднесе кривична пријава против И.А.(52) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“. Тој, на 20.08.2020 година во 21.30 часот извршил обљуба врз 39 – годишна жителка на Охрид.

Извор: СВР Охрид

 

Facebook Коментари