Куп на Македонија: РК Струга во сабота игра со РК Металург 2

- Локални, Спорт
155

Во рамките на традиционалниот Ракометен куп на Македонија, оваа сабота (20.04) , во Спортски центар ТИМИ, РК Струга ќе се сретне со тимот на РК Металург 2. Доколку нашите ракометари победат во овој натпревар, нивниот противник во недела (21.04) ќе биде РК Вардар.

Натпреварите се закажани за во 18:00 часот.

Strugaonline

Facebook Коментари