Лице од Горно Татеши нападнало лице од Кичево во Струга

- Локални, Хроника
310

На деветнаесетти март оваа година околу 10 часот и 30 минути, на улицата „Партизанска“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од С.А.(20) од струшкото село Горно Татеши врз З.М. (63) од Кичево. Тој, претходно добил вербални закани од Р.А.(48) од  истото село. По целосно документирање на настанот, полициската станица од Струга, против двајцата пријавени ќе поднесе соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид

 

 

Facebook Коментари