Maлолетник извршил полов напад врз друг малолетник во Струга

- Локални, Хроника
1032

На 21.02.2020 година околу 20 часот, Ф.И.(60) од Струга, во полициската станица пријавил полов напад врз неговиот малолетен син извршен од страна на друг малолетник. СВР Охрид презема мерки за целосно расветлување на настанот.

Извор: СВР Охрид

фото: архива

Facebook Коментари