Машки и женски ракомет викендов во Струга

- Локални, Спорт
144

Втората полусезона во супер-лигата РК Струга ќе ја започне утре на домашен терен, кога ја пречекува екипата на РК Работнички од Скопје. Натреварот ќе се игра во спортски центар „Тими“ со почеток во 19;30 часот.

Во недела, на 10-ти ноември, сениорките на ЖРК-Стружанка исто така  играат на домашен терен. Во спортската сала „Нико Нестор“ ја пречекуваат екипата на ЖРК Кузман-Вардар. Почетокот е закажан за 15;30 часот.

Strugaonline

Facebook Коментари