Mлада девојка од Холандија пронајдена мртва во хотелска соба во Струга

- Локални, Хроника
568

На 03.07.2019 година, во соба во хотел во Струга, почината била пронајдена В.С.(27) од Кралството Холандија, која бил дел од група туристи. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било дадено на обдукција.

Извор СВР Охрид

 

 

 

Facebook Коментари