Младинците на КЛ7 Струга на домашен терен славеа над Работнички

- Локални, Спорт
116

Младинците на  КЛ7 Струга дојдоа четврта победа во младинска конкуренција откако ја совладаа екипата на Работнички со 35:29.

Резултатска контрола беше на  страна на струшките ракометари  во текот на целиот натпревар. На почетокот имаа предност од 7:3 и 9:5, а на крајот од првиот дел заминаа на одмор со водство од 16:13.

Во вториот дел противникот успеа да се врати во игра за момент намалувајќи на само еден погодок, односно 19:18, но нашите младинци повторно ја вратија предноста од 3 погодоци, а потоа и да дојдат до највисоки седум погодоци односно 31:24. На крајот конечниот резултат гласеше 35:29

КЛ7 – Работнички 35:29 (16:13)

КЛ7: Галевски, Тренески, Мишевски 4, Костовски 7, Тутенкоски, Негриески, Мариноски, Ортакоски, Христоски 2, Ѓоргиевски 2, Шулески 4, Бочески 1, Јовановски, Ѓорговски 8, Маркоски, Дуноски 7.

Извор и фото: КЛ7.mk

Facebook Коментари