Младо момче повредено во сообраќајка во Охрид

- Локални, Хроника
349

На 06.08.2019 во 13:30 часот било пријавено дека во Охрид на улицата „7 ми Ноември“ патничко моторно возило “БМВ“ со охридски регистарски ознаки управувано од З.З.(64) од Охрид удрило во А.У.(29) од Охрид.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил А.У., кој бил пренесен во болницата “Св. Еразмо“-Охрид. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Охрид.-информираат од МВР .

Извор: МВР

Facebook Коментари