Нов распоред на натпревари за Интернационалниот ракометен турнир „Струга 2019“

- Локални, Спорт
421

Утре започнува 47-то издание на Интернационалниот турнир во ракомет „Струга 2019“ на кој годинава учествуваат шест екипи (три домашни и три странски). Организаторите објавија нов распоред на натпревари, така што, утре во 18:30 часот, домаќинот РК Струга ќе се сретне со екипата на РК Пролетер од Зрењанин. Свеченото отварање е закажано за 20:00 часот, а од 21:00 играат грчки АЕК и Бутел.

Распоредот за следните денови изгледа вака:

15.08

18:30 Еурофарм-Пролетер

20:30 Гуиф -АЕК

16.08

18:30 Бутел-Гуиф

20:15 Ревијален натпревар

21:30 Eурофарм-Струга

17.08

17;45  Натпревар за петто место

19:30 Натпревар за трето место

21:15 Финале

Strugaonline

Facebook Коментари