Охрид е победник во синоќешното езерско дерби

- Локални, Спорт
174

 

Ракометарите на РК Охрид славеа во третото езерско дерби оваа сезона со резултат 22:20.

Во првиот дел од натпреварот се играше гол за гол , а на крајот на првиот дел беше 12:10 за домаќините.

Во вториот дел Цителишвили доби црвен картон поради трето исклучување па Струга немаше ротација на бековски позиции. Тоа им помогна на охриѓани, па стигнаа до +5 (18-13)

Стружани во последните петнаесет минути успеаа само да ја намалат предноста, односно крајниот резултат на натпреварот беше 22:20

Strugaonline

фото: aрхива

 

Facebook Коментари