Петар Грашо, Четкар, Миле Кузманоски и други музички sвезди со празнични концерти во Охрид

- Забава, Локални
210

Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници и Богојавление – Водици, Oпштина Охрид  најавува богата музичко – забавна програма.

Охриѓани и туристите Новата година ќе ја дочекаат со настапите на  Ефто Пупиноски, групата Камелеон и Ѓоко Танески,  на Градски плоштад Охрид.

На истата локација, на 2-ри јануари ќе има неповторливо музичко доживување со Марко Луис,

на 5-ти јануари  Ретро Палас хитови со дџ Ванчо, а на 11-ти јануари ќе се случи одлична џез, соул и фанк забава со Владимир Василевски – Четкар.

На 18-ти јануари концерт ќе одржи најпопуларната музичка ѕвезда во Хрватска, Петар Грашо,

а на 20-ти јануари, по повод  „Ден на рибарите“ на градскиот плоштад во Охрид ќе настапи Миле Кузманоски.

Strugaonline

Facebook Коментари