ТОП Вести

Почина малата Ева Крстаноска

- Локални, Хроника
858

Вчера почина нашата млада сограѓанка, 11-годишната Ева Крстаноска која боледуваше од леукемија.

Ева мораше итно да се оперира во Германија. Изминатиов период поединци, фирми и институции донираа парични средства, беа отворени телефони за донации, а беа организирани и хуманитарни акции.

Но, за жал младата Ева не успеа да ја добие битката со тешката болест. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

StrugaOnline

Facebook Коментари

error: