Полицијата заплени 19 рибарски мрежи во Охридското и Преспанското Езеро

- Локални
152

Во текот на вчерашниот ден, во водите на Охридското и Преспанското Езеро, во два одвоени случаи, полициски службеници пронашле и одзеле вкупно 19 рибарски мрежи со должина од по 50 метри во кои имало риба белвица и грунец.

– Се преземаат мерки за расчистување на случаите, информираат од МВР.

извор: МВР

фото: архива

Facebook Коментари