Пожар во автомобил со струшки регистарски таблички на патот Охрид-Кичево

- Локални, Хроника
322

На 25.09.2019 околу 06.00 часот во СВР Охрид, Н.О.(59) од струшкото село Велешта пријавил дека настанал пожар во неговот возило „Фолксваген пасат“ со струшки регистарски ознаки додека го управувал по магистралниот пат Охрид-КичевоПожарот бл изгаснат од сопственикот и екипа на Територијалната противпожарна единица од Кичево.

Извор: СВР Охрид

фото: архива

Facebook Коментари