Пожар во куќа во Делогожда

- Локални, Хроника
259

На 30-ти септември 2019 година, околу 02:00 часот во Полициската станица во Струга било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на 36-годишниот К.Д. во струшкото село Делогожда.

– Пожарот бил целосно изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица од Струга. Увид извршија полициски екипи, информираат од СВР Охрид.

извор: СВР Охрид

фото: архива

Facebook Коментари