Протест пред домот на пратеникот Крсто Мукоски

- Локални
355

Од партијата „Единствена Македонија“ најавуваат дека вечерва во 19.00 часот ќе одржат протест пред домот на пратеникот Крсто Муковски. Како што стои во партиското соопштение, протестот е наречен собир.

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, денес, среда, 7 ноември 2018 ќе одржи собир пред домот на пратеникот Крсто Муковски во Вевчани во 19:00 ч“, соопштуваат од таму.

Facebook Коментари