Ракометен турнир „Струга 2018“ ова е распоредот на натпреварите

- Локални, Спорт
889

Со натпреварот помеѓу екипата на „Железничар“ и домаќинот „РК Струга“ денеска започнува Меѓународниот ракометен турнир „Струга 2018“, ова е целосниот распоред на натпреварите за сите денови од турнирот кој се игра во Струга.

Група 1: Целје, Бешикташ, Тулуз, Еурофарм Работник

Група 2: Железничар, Констанца, Алингсас, Струга

Распоред на натпревари:
15.08.2018
17.00Железничар –Струга
19.15 Констанца–Алингсас
21.00 Целје–Еурофарм Работник
16.08.2018
17.30 Бешихташ–Еурофарм Работник
19.15 Железничар–Алингсас
21.00 Целје–Тулуз
17.08.2018
17.30 Струга – Алингсас
19.15 Железничар–Констанца
21.00Тулуз–Бешикташ
18.08.2018
10.00 Струга–Констанца
17.30Еурофарм Раборник–Тулуз
19.15 Целје–Бешикташ
21.00 Вардар-Металург
19.08.2018
10.00 Меч за седмо место
17.30 Меч за петто место
19.15 Меч за трето место
21.00 Финале

Strugaonline

фото: архива

Facebook Коментари