Распоред на натпревари за вториот ден од турнирот во ракомет ,,Струга 2020“

- Локални, Спорт
136

После вчерашното свечено отварање и првите три натпревари на 48-от по ред турнир во ракомет , денеска на отвореното игралиште ,,Горан Попосли-Бабец“ во 17:15 часот играат Бутел и Еурофарм Пелистер 2, во вториот термин oд 19: 15 часот се сренуваат Металург и Прилеп, а во вечерниот термин од 21:15 часот играат Вардар и Охрид.

Натпреварите можете да ги следите на спортскиот канал МТВ 3.

Strugaonline

фото: архива

Facebook Коментари