Распоред за денешните натпревари на струшкиот ракометен турнир

- Локални, Спорт
104

Денеска е третиот од петте спортски денови на овогодинешниот струшки ракометен турнир што се игра со македонски екипи.

Во првиот термин од 17 и 15 часот домаќинот РК Струга се сретнува со екипата на РК Металург. Во 19 и 15 часот играат Еурофарм Пелистер и Прилеп. Во вечерниот термин од 21 и 15 часот започнува натпреварот помеѓу Вардар и Еурофарм Пелистер 2.

Натпреварите можете да ги следите на спортскиот канал МТВ 3

Strugaonline

Facebook Коментари