Резултати од натпреварите од вториот ден на струшкиот турнир во ракомет

- Локални, Спорт
102

48-то издание на струшкиот ракометен турнир е во тек. Вчера се одиграа три натпревари во рамките на вториот спортски ден од турнирот.

Ракометарите на Бутел славеа над РК Еурофарм Пелистер 2 со резултат 21: 17

Во вториот натпревар Металург беше подобар од екипата на Прилеп со резултат 33-24.

Европскиот првак Вардар славеше над Охрид со резултат 27: 22.

Strugaonline

Facebook Коментари