Резултати од првиот ден на струшкиот ракометен турнир

- Локални, Спорт
126

На отвореното игралиште ,,Горан Попоски-Бабец“ вчера започна 48-то издание на струшкиот ракометен турнир ,,Струга 2020“.

Во првиот натпревар Прилеп славеше над домаќинот РК Струга со резултат 32-28 ( полувреме 17-14).

Охрид со минимална победа над Бутел со резултат 25-24.

Во последниот натпревар за првиот спортски ден од турнирот Еурофарм Пелистер беше подобар од Металург со 24: 22.

Strugaonline

фото:  giovannifillms.mk

Facebook Коментари