РК Охрид убедливо славеше над Струга во езерското дерби

- Локални, Спорт
64

Ракометарите на Охрид и во својот трет натпревар стигнаа до победа, овојпат во езерското дерби убедливо славеа над РК Струга со резултат 31-16.

Стружани парираа само во првите десетина минути, кога домашниот тим водеше со еден или два гола разлика. По 6-5, охриѓани се одлепија на 9-5 и целосно ја презедоа контролата на натпреварот, на крај на првото полувреме беше 18-9.

До крајот на мечот охриѓани стигнаа до 16+

Во следното коло Охрид гостуваат кај Јуниор Кисела Вода, додека Струга ќе игра на домашен терен против  тимот од  Радовиш.

Strugaonline

 

Facebook Коментари