РК Струга денеска игра со тимот на РК Еурофарм Пелистер

- Локални, Спорт
56
Во рамките на плеј-оф од Супер лигата во машка конкуренција денеска во 15:30 часот РК Струга игра против тимот на РК Еурофарм Пелистер.
Сите љубители на ракометот, натпреварот ќе можат да го следат во живо на youtube каналот на РФМ.
Strugaonline

Facebook Коментари