РК Струга доби трето засилување, во тимот влегува Славиша Димитријески

- Локални, Спорт
171

После Самид Мекиќ и Пеце Рајатоски, тимот на РК Струга доби ново засилување. Станува збор за поранешниот ракометар на МРК Вардар, Пролет, Куманово, Зомимак, Охрид, Славиша Димитријески.

Димитријески е квалитетно име, искусен ракометар кој се очекува да биде од голема помош за РК Струга да се избори за опстанок во машката Супер лига.

Strugaonline

 

 

Facebook Коментари