РК Струга на домашен терен славеше над екипата на Радовиш

- Локални, Спорт
51

Ракометарите на Струга по убедливиот пораз од Охрид во езерското дерби,  славеа на домашен терен против Радовиш со 27-21. На полувреме беше 15-10.

Во второто полувреме Струга водеше и со плус шест, 24-18, но екипата на Радовиш со серија од три голови преку Долдуров и Ристов намалија на 24-21 на десетина минути до крајот.

И покрај оваа серија, Радовишани немаа сила за пресврт, па Струга на крај славеше со 27-21.

Најдобри стрелци во нашиот тим  беа  Богдан Николиќ со десет голови и Пеце Рајатовски со шест, додека кај Радовиш по четири погодоци постигнаа  Зоранчо Стојановски и Ивица Илиев.

Strugaonline

Facebook Коментари