РК „Струга“ на домашен терен во сабота ќе се сретне со РК „Прилеп 2010“

- Локални, Спорт
185

Оваа сабота, со почеток од  18:00 часот во С.Ц, „ТИМИ“  ќе се одигра натпревар помеѓу екипите на Р.К ,,СТРУГА“  и екипата на Р.К ,,ПРИЛЕП 2010 “.
Од клубот ги повикуваат сите љубители на ракометот да дојдат и да ги бодрат нашите ракометари. РК Струга одлично котира во Супер-лигата, а поддршката од публиката е многу важна и дава мотивација за нови победи.

Strugaonline

Facebook Коментари