РК Струга со победа над РК Вардар од Неготино

- Локални, Спорт
404

РК Струга на домашен терен ја совладаа екипата на РК Вардар од Неготино со 39:31 и со оваа победа остануваат во трка за влез во супер лигата.

РК СТРУГА – РК ВАРДАР 39:31 (19:10)

Спортска сала: „ТИМИ“ во Струга. Гледачи: 100. Судии: Илиевски Михајло и Илиевски Методија. Делегат: Јанкуловски Сашо.

РК СТРУГА: Ѓоршески Христијан 7, Крстаноски Христијан 6, Башески Кире 6, Кузманоски Цветан 5, Јанкулоски Тодор 4, Тренчески Александар 4, Бајрамоски Сенад 3, Томе Нацев 2 Гаич Глигор 2.

РК ВАРДАР: Стаменов Виктор 9, Кузманов Драган 5, Трајкоски Ристо 5, Недевски Кристијан 3, Велјанов Трајко 3, Арсов Лазар 2, Паланков Ќире 2, Астарѓиев Томо 1, Трајков Симе 1.

Исто и кадетите на РК Струга на гостувањето во Ресен против РК Преспа беа подобри и победија со 24:34.

Извор и фото: StrugaOnline

Facebook Коментари