РК Струга убедливо славеше над РК Борец

- Локални, Спорт
161

Нашите ракометари од РК Струга вчера убедливо славеа над екипата на Борец со резултат 40:22. Може слободно да се заклучи дека овој натпревар нашите ракометари го добија лесно бидејќи уште од почеток се надзираше победата. На полувреме имавме двоцифрена предност со резултат 18:8, за на крај на мечот да имаме 18 гола позитива. Оваа победа дојде добро, како мотивација после неколку порази.

Strugaonline

Facebook Коментари