РК „Струга“ утре игра со РК „Пролет 62“ , а наскоро следи изненадување за љубителите на ракометот во Струга!

- Локални, Спорт
170

Во рамките на вонредното коло од Супер-лигата, ракометарите на РК „Струга“,  утре со почеток во 19:00 часот ќе играат против екипата на РК „Пролет 62“ од Скопје. Натпреварот ќе се игра во Спортски центар „Тими“. Бидете на трибините и дадете поддршка за нашиот тим.

Инаку, за сите љубители на ракометот во нашиот град, РК „Струга“ посебно изненадување ќе има во сабота, кога ќе прослави 70 години од основањето. Детали за овој настан ќе објавиме наскоро.

Strugaonline

Facebook Коментари