РК Струга утре на домашен терен игра ,,езерско дерби“ со ГРК Охрид

- Локални, Спорт
67

Во рамките на шестото коло во плејофот, утре во Струга ќе се игра ново езерско дерби.

Стружани на домашен терен ќе се обидат да го поправат впечатокот односно да се реваншираат за поразот од ГРК Охрид што им се случи пред две недели во рамки на Купот на Македонија.

Натпреварот е закажан за во 14:00 часот , а љубителите на ракометот ќе можат да го следат на Youtube каналот на РФМ.

Strugaonline

 

Facebook Коментари