РК Струга утре на домашен терен ќе се сретне со РК Пролет 62

- Локални, Спорт
161

Во рамките на последното коло од првата полусезона во Супер-лигата, РК Струга утре на домашен терен ќе се сретне со екипата на РК Пролет 62. Натпреварот ќе се игра во спортски центар Тими со почеток во 18;30 .

Втората полусезона РК Струга ќе ја започне во сабота , исто така на домашен терен, кога ја пречекува екипата на РК Работнички од Скопје.

Моментално нашите ракометари се последни на табелата со освоен еден бод.

Strugaonline

Facebook Коментари