РК Струга во сабота игра со РК Металург, „Паткари“ повикуваат да се наполни салата

- Локални, Спорт
195

Тимот на РК Струга, во сабота (29.02) игра на домашен терен, а за противник ја има екипата на РК Металург. Натреварот ќе се игра во салата „Нико Нестор“.

По долгата пауза повторно се враќаме на трибините, повик до сите членови до сите стружани да ја наполниме салата и да им дадеме поддршка на нашите миленици. Не барај изговори, најди начин и дојди на утакмица, забавата продолжува, сите на собир во 13:30 часот, збирно место ГРГ“ – велат од навивачката група „Паткари“

Strugaonline

 

Facebook Коментари