Самид Мекиќ потпиша за РК Струга

- Локални, Спорт
270

Црногорскиот интернационалец Самид Мекиќ  потпиша договор со тимот на Струга.

РК Струга се засилува со  успешен ракометар кој има 21 година и потекнува од составот на Рудар Плевља, во текот на својата кариера има играно и во хрватскиот клуб Пореч. Пред да стане дел од струшкиот ракометен тим играше за чешки  Нове Весели.

Stugaonline

фото: архива

Facebook Коментари