Шумски пожар избувнал во атарот на село Нерези

- Локални, Хроника
272

Вчера, (4-ти ноември) , во 12:30 часот, во Полициската станица во Струга бил пријавен пожар во атар на село Нерези, струшко, кај местото викано „Кошара“.

– Во пожарот зафатена била околу 5-6 хектари шума. Се преземаат мерки за гаснење на пожарот, информираат од МВР.

Извор: МВР

фото: архива

 

Facebook Коментари