Сообраќајна незгода во Драслајца, пет лица се повредени

- Локални, Хроника
692

На 04.07.2019 година околу 04.00 часот во струшкото село Драслајца, Д.Н.(25) од Струга, управувајќи патничко возило „БМВ“ со струшки регистарски ознаки, изгубил контрола, излетал од патот и удрил во железна ограда. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците И.С.(20) од село Драслајца и К.М.(25) од селото Мислешево. Тие биле пренесени во болницата во Струга. Во незгодата, со телесни повреди се здобиле возачот Д.Н.(25) и сопатниците А.К.(18) и К.К.(19), двете од селото Мороишта. Увид на местото извршила екипа од полициската станица Струга.

Извор: СВР Охрид

фото: aрхива

 

Facebook Коментари