Средношколци од „Нико Нестор“ нападнале соученик и вработена во училиштето

- Локални, Хроника
480

На 28.10.2019 година околу 13:00 часот, пријавено е дека во кругот на средното училиште „Нико Нестор“ во Струга, група ученици го нарушиле  јавниот ред и мир со физички напад врз соученик и врз С.Г. вработена во школото.

-Учесниците се повикани во полициска станица  и се преземааат мерки за расветлување на настанот. – информираат од СВР Охрид

 

Извор: СВР Охрид

фото: aрхива

Facebook Коментари