Струшкиот џудист Андреј Чакароски ќе учествува на Медитеранските игри во Алжир

- Локални, Спорт
146

Членот на џудо кулбот ,,Дрим“ од Струга и  репрезентативец на Македонија, Андреј Чакаровски заедно со џудо репрезентацијата на Македонија и тимот на Македонски Олимписки Комитет денес пристигнаа во Оран, Алжир каде ќе учествува на Медитеранските игри.

,,На Андреј и сите останати спортисти да им посакаме успешен настап и да се вратат со многу медали. ,, – велат од џудо клубот ,,Дрим“ од Струга.

Strugaonline

Facebook Коментари