Стружанецот Бојан Белески најефикасен од тимот на германски Charlotenburg во натпреварот против Rudow

- Локални, Спорт
2184

Ракометниот тим Charlotenburg  од Берлин за кој игра стружанецот Бојан Белески, изминатиов викенд на гостински терен со резултат 24-27  славеше над двократниот шампион во тамошната четврта лига, тимот на Rudow.

Белески со постигнати осум голови беше најдобар во својот тим.

-Charlotenburg е мешан состав во кој има ракометари од повеќе земји. Како екипа функционираме одлично и можам да кажам дека овде сум одлично прифатен што е секако многу важно за елан и мотивација за добра игра. Среќен сум што на најдобар можен начин придонесов за победа над екипата на Rudow Би сакал да истакнам дека во Берлин имам одлични услови за работа-изјави за Strugaonline Бојан Белески.

Тој со екипата на Charlotenburg  има договор за уште една сезона.

Strugaonline

Facebook Коментари